Zakończyło się właśnie postępowanie przetargowe, które wyłoniło wykonawcę termomodernizacji budynków A i B Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach. Ta długo wyczekiwana przez Zarząd, pracowników Szpitala oraz pacjentów inwestycja możliwa jest dzięki środkom pozyskanym przez rudzką lecznicę z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt termomodernizacji budynków, w których obecnie zlokalizowane są: Oddział Psychiatrii Ogólny, Oddział Pediatryczny oraz Oddział Psychiatrii Dziennej to ponad 2 mln 400 tysięcy złotych (85 % kosztów kwalifikowanych pokryją środki pochodzące z Unii Europejskiej).

Prace termomodernizacyjne w Bielszowicach rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. W ramach projektu wykonane zostaną: docieplenie elewacji, dachu i piwnic, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwi wejściowe oraz instalacje CO i CWU, w obydwu budynkach dobudowane zostaną również windy.

Dzięki termomodernizacji budynki A i B zyskają nowy estetyczny wygląd, a realizacja tego projektu przyczyni się do polepszenia jakości powietrza i redukcji emisji zanieczyszczeń. Dodatkowo na dachach obydwu budynków zamontowanych zostanie ponad 100 ogniw fotowoltaicznych, co w przyszłości wpłynie na obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej.