Uroczyście otwarte w ubiegłym roku, dziś dynamicznie się rozwija. Laboratorium Analityczne w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej-Goduli wykonuje obecnie miesięcznie o około 10 tysięcy więcej badań niż w roku ubiegłym.

„Przeprowadzka do nowoczesnej lokalizacji to był dla nas bardzo duży jakościowy skok, przede wszystkim w zakresie warunków pracy”- podkreśla mgr Małgorzata Świderska-Surma, kierownik szpitalnego Laboratorium Analitycznego. „Komfort naszej pracy znacznie się podniósł, a pacjenci zyskali przestronną poczekalnię i komfortową pobieralnię. Wszystkie pomieszczenia w naszym laboratorium są klimatyzowane, to oczywiście z pożytkiem dla nas i pracujących tu urządzeń. Na co dzień używamy najwyższej klasy sprzętu, który dla poprawnego funkcjonowania i właściwej eksploatacji technicznej wymaga utrzymania odpowiedniej temperatury. W nowej lokalizacji laboratorium spełnione zostały wszystkie rygorystyczne wymogi sanitarne”- dodaje mgr Świderska-Surma.

 W porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła i to znacznie, o około 10 tysięcy miesięcznie, ilość badań wykonywanych w laboratorium analitycznym w Goduli. „Z 25 tysięcy miesięcznie w lipcu ubiegłego roku do około 35 tys. badań wykonywanych obecnie”- podkreśla kierownik szpitalnego Laboratorium. Wykonuje się tu badania z zakresu: hematologii, biochemii, immunochemii oraz analityki ogólnej. W Szpitalu Miejskim w Goduli w ostatnim roku zwiększyła się również liczba wykonywanych badań serologicznych i przetoczeń krwi. Lekarze, co bardzo ważne, mają teraz szybszy i lepszy dostęp do badań diagnostycznych i ich wyników.

 Nowoczesne Laboratorium Analityczne to kolejna inwestycja w Szpitalu Miejskim w Goduli, która możliwa była dzięki środkom z budżetu miasta.