Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej

Godula, Pawilon F, 3 piętro

lek. med. Mariusz KróliczekOrdynator
Dorota GłuszekPielęgniarka Oddziałowa

Oddział dysponuje 30 łóżkami w 11 salach wyposażonych w pełny węzeł sanitarny, spełnia unijne standardy szpitalne. Oddział Chirurgii ogólnej i Naczyniowej jest nowoczesnym oddziałem z młodym a zarazem doświadczonym już zespołem lekarskim. Pełni 24-godzinny codzienny dyżur chirurgiczny lekarsko – pielęgniarski w składzie minimum 2 lekarzy oraz 3 pielęgniarek. W ramach 24 godzinnego dyżuru do dyspozycji lekarzy pozostaje Pracownia RTG, TK oraz USG, Laboratorium Analityczne oraz możliwość konsultacji na oddziałach będących jednostkami naszego szpitala. W przypadku konieczności konsultacji innych specjalności do dyspozycji pacjenta pozostaje transport sanitarny.

Cały nasz zespół lekarsko – pielęgniarski uczestniczy w licznych kursach, szkoleniach, konferencjach oraz w zjazdach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, podnosząc swoje kwalifikacje, a tym sposobem jakość wykonywanych procedur zabiegowych.

Wykonujemy zabiegi standardowe z zakresu chirurgii ogólnej w tym: operacje przepuklin brzusznych, przepuklin pachwinowych, laparoskopowe operacje pęcherzyka żółciowego, laparoskopowe operacje leczenia schorzeń chirurgicznych trzustki i staplerowe zespolenia przy zabiegach na przewodzie pokarmowym. Wykonujemy zabiegi chirurgiczne w leczeniu nowotworów jamy brzusznej przy współpracy z szpitalnym Konsylium onkologicznym.

Znieczulenie pacjentów do zabiegów operacyjnych jest prowadzone przez doświadczonych specjalistów Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a w przypadkach pacjentów w stanach ciężkich współpracujemy z bardzo kompetentnym personelem nowocześnie wyposażonego Oddziału Intensywnej Terapii. Oddział nasz współpracuje z licznymi ośrodkami zewnętrznymi m.in. z Kliniką Chirurgii Przewodu Pokarmowego UCK w Katowicach – Ligocie, Oddziałem Chirurgii Naczyniowej WSS4 w Bytomiu, ośrodkami onkologicznymi na Bytomiu, Katowicach i Gliwicach, z Zakładem Patomorfologii oraz Pracownią Mikrobiologii.