Członkowie rudzkiej Rady Seniorów spotkali się w poniedziałek (8.04) podczas kolejnej sesji. Dotyczyła ona głównie przedłużenia kadencji Rady oraz przekazaniu informacji na temat funkcjonowania Szpitala Miejskiego.

Rzecznik prasowy naszego Szpitala przedstawił Radzie informację o przeprowadzanych i planowanych w placówce inwestycjach oraz akcjach profilaktyczno-informacyjnych organizowanych w tym roku dla naszych pacjentów. Mowa była o cyklu spotkań „Ogród Zdrowia”, który zainicjowany zostanie tej wiosny w Goduli oraz planowanej od maja przebudowie i kompleksowej modernizacji tutejszej Izby Przyjęć.

Radni zapoznali się również z raportem dotyczącym prac przy termomodernizacji dwóch pawilonów szpitalnych w Bielszowicach. Ta inwestycja rozpoczęła się już w połowie listopada ubiegłego roku a jej zakończenie planowane jest w czerwcu 2019 roku.

Termomodernizacja budynków A i B możliwa jest dzięki środkom pozyskanym przez Szpital z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środkom przekazanym naszej Spółce z budżetu miasta.

Zdjęcia: rudaslaska.pl