Ponad 14 tysięcy złotych na dalszą walkę z rakiem dla pielęgniarki rudzkiego Szpitala jest dowodem na to, że Wasze serca są wielkie.

Pokaźną kwotę udało się uzbierać organizatorom piątkowego koncertu charytatywnego „Mamy dla mamy” w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Zbiórkę prowadziła Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja, a na scenie zaprezentowały się Grupa Teatralna Rozregulowani, Teatr „Lufcik na korbkę” oraz zespół Stonage Full of Sun. W przerwach między występami odbywały się licytacje i konkursy z nagrodami. Impreza została zorganizowana dla Pani Justyny Poniszowskiej zmagającej się z przerzutowym czerniakiem oka. Pani Justyna to wspaniała mama, niezastąpiona babcia i od 33 lat pielęgniarka z powołaniem.

Justyna Poniszowska ma 54 lata. Jest radosną, zadowoloną z życia kobietą. Jest też pielęgniarką, która od zawsze niesie pomoc potrzebującym ludziom, pochyla się nad ich cierpieniem i służy z pokorą. Pani Justyna od ponad 30 lat pracuje w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. W 2000 roku zachorowała na czerniaka. Ta informacja zaburzyła cały rytm jej życia. Obecnie zmaga się także z przerzutami raka. Jej leczenie niestety nie jest refundowane. Żeby żyć, Pani Justyna musi zażywać bardzo drogi lek Nivulomab. Koszt miesięcznej terapii to około 20 tys. złotych. Razem z Fundacją Przyjaciół Świętego Mikołaja spróbujmy jej teraz pomóc uzbierać środki na kosztowną terapię.

Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja

nr konta: 37 1600 1462 1837 6165 8000 0001

dopisek: dla Justyny

zdjęcia: Jolanta Mrowiec/ profil „Mamy dla Mamy”