Szanowni Mieszkańcy, Pracownicy Szpitala i Pacjenci.

Dzięki wsparciu Fundacji „Pomóc Więcej” oddział w Bytomiu zaczynamy akcję „MAŁY PACJENT WIELKA SPRAWA”. To zbiórka publiczna na rzecz Oddziału Pediatrycznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach mająca na celu zakup nowoczesnego aparatu USG na potrzeby tego Oddziału. Ten sprzęt znacznie ułatwi i usprawni pracę naszych lekarzy, a co najważniejsze pomoże szybciej i trafniej diagnozować małych pacjentów.

Oddział Pediatryczny w Bielszowicach dysponuje obecnie wysłużonym 20-letnim aparatem USG. Na aparacie tej klasy nie ma możliwości wykonania np. UKG (echa serca) i innych badań specjalistycznych. Ze względu na słabą rozdzielczość nasi pediatrzy często nie mogą również jednoznacznie odpowiedzieć na pytania dotyczące diagnozy małego pacjenta.

Nowoczesny aparat USG absolutnie nie będzie „tylko stał i się kurzył”. Będzie wykorzystywany przez naszych lekarzy w codziennej pracy Oddziału, w którym miesięcznie wykonuje się obecnie około 100 badań ultrasonograficznych różnych narządów. W ubiegłym roku w bielszowickim Oddziale Pediatrii hospitalizowanych było ponad 900 małych pacjentów.

Nowoczesny aparat USG daje możliwość badania praktycznie każdego narządu i wykonania u dzieci min. następujących badań:

USG jamy brzusznej,

USG szyi i tarczycy,

USG przezciemiączkowe,

USG stawów biodrowych

USG płuc.

Badanie USG jamy brzusznej wykonywane jest w naszym Oddziale wszystkim świeżo przyjmowanym w Bielszowicach pacjentom, wykrywamy przez to sporo nieprawidłowości, np. torbiele na nerkach. Dwa razy w tygodniu naszych pacjentów konsultuje specjalista radiologii dziecięcej. Wykonywane są badania USG nie tylko jamy brzusznej, ale innych narządów: USG płuc (zdecydowanie mniej obciążające dla małego pacjenta niż RTG klatki piersiowej), USG głowy, szyi z oceną tarczycy, stawów. Do tego po prostu potrzebny jest nam dobry aparat”– podkreśla dr Robert Szylo, ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Raz w tygodniu pacjentów rudzkiej pediatrii konsultuje również kardiolog, Jeśli dysponować będziemy nowoczesnym aparatem, będzie możliwość wykonania UKG serca u pacjentów, którzy będą tego potrzebować. Ze względu na specyfikę naszego Oddziału (przyjmuje on pacjentów od 2 miesiąca do 18 roku życia) aparat USG, który miałby pomóc lekarzom w diagnostyce powinien dysponować trzema głowicami: sektorową, convex i liniową. Dzieci przebywające w Oddziale w razie konieczności mogą skorzystać również z konsultacji neurologicznej oraz psychologicznej przez specjalistów na co dzień pracujących w Klinikach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Bielszowicki Oddział Pediatryczny w ostatnich miesiącach poszerzył swoją bazę diagnostyczną o urządzenie umożliwiające wykonanie ph-metrii z impedancją, gastrolizer oraz holter ciśnieniowy.

Organizator zbiórki:

Fundacja Pomóc Więcej oddział w Bytomiu

ul. Woźniaka 78

41-902 Bytom

NIP 644-34-89-227 Regon241985934

KRS: 0000389968

Nr. Zezwolenia na zbiórkę publiczną 2015/2980/OR

Dane do wpłat:

Fundacja Pomóc Więcej

ul. Modrzejowska 2041-200 Sosnowiec

numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302

tytuł wpłaty: Akcja USG

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal –Akcja USG

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT:
RCBWPLPW
Kod IBAN:
PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Akcja USG