Nowa odsłona rudzkiej Psychiatrii. Pacjenci Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego wrócili do wyremontowanych sal chorych, a personel tego Oddziału do nowych komfortowych pomieszczeń.

 

Lepsze warunki pobytu dla pacjentów i pracy dla lekarzy i pielęgniarek to efekt przeprowadzonej w Bielszowicach kompleksowej termomodernizacji dwóch budynków szpitalnych rudzkiej lecznicy miejskiej.

 

Inwestycja, która rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku zakończyła się tego lata. Możliwa była dzięki środkom unijnym, pozyskanym przez Szpital Miejski z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt termomodernizacji bielszowickich budynków A i B to ponad 3 mln złotych. 85 % kosztów kwalifikowanych pokryły środki pochodzące z Brukseli, pozostała część (tzw. wkład własny) sfinansowana została ze środków budżetu Miasta.

Dodatkowo na dachach obydwu pawilonów szpitalnych zamontowano ponad 100 ogniw fotowoltaicznych. To kolejna inwestycja rudzkiego Szpitala w odnawialne źródła energii (OZE). Inwestycja ta pozwoli Szpitalowi w przyszłości obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej, rocznie o około 200 tysięcy złotych. Była możliwa również dzięki pozyskanym środkom unijnym.