Jak poinformowała dziś Prezydent Miasta Grażyna Dziedzic to już pewne. Neurologia w rudzkim szpitalu zacznie znów działać od 1 grudnia. „Mamy już skompletowany zespół lekarzy, z którymi podpisaliśmy stosowne umowy. Normalnie działa natomiast poradnia neurologiczna i stwardnienia rozsianego, a pacjenci hospitalizowani na innych oddziałach, jeśli jest taka konieczność, konsultowani są przez dwóch lekarzy specjalistów neurologów”- napisała Pani Prezydent.

Pod koniec sierpnia, ze względu na przejściowe problemy kadrowe, Zarząd Szpitala w trosce o bezpieczeństwo pacjentów zmuszony był czasowo zawiesić (na okres trzech miesięcy- od 1 września do 30 listopada br.) funkcjonowanie Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego. Zgodę na czasowe zawieszenie działalność Oddziałów wydał Wojewoda Śląski. Opinię w tej sprawie wydał również Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.

Więcej na ten temat w publikacji m.in. Dziennika Zachodniego:

https://dziennikzachodni.pl/neurolodzy-wracaja-do-szpitala-w-rudzie-slaskiej-udalo-sie-skompletowac-zespol-specjalistow/ar/c14-14430163