W związku z licznymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi braku funkcjonowania Oddziału Neurologii z pododdziałem Udarowym informujemy, iż Oddział ten nieprzerwanie udziela świadczeń zdrowotnych.
Trudna sytuacja kadrowa w postaci niewystarczającej ilości personelu lekarskiego w celu zabezpieczenia podwójnej obsady dyżurowej, wymaganej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, spowodowała konieczność wstrzymania przyjęć ostroudarowych od dnia 15 września 2022.
Od 01.10.2022 hospitalizowano w Oddziale Neurologii łącznie 269 pacjentów w tym 36 pacjentów z ostrym udarem.
Mimo podjętych kroków mających na celu zatrudnienie i zwiększenie ilości specjalistów z zakresu neurologii oraz podpisaniu umów o pracę i ogłoszeniu konkursu na udzielanie świadczeń zdrowotnych, nie udało się zabezpieczyć podwójnej obsady dyżurowej.
W chwili obecnej Oddział Neurologii działa w pełnym zakresie, obecnie hospitalizowanych jest 23 pacjentów.

Przejdź do treści