Dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Oddział Neonatologiczny trafiło 15 foteli do kangurowania. Dzięki nim Rodzice przebywających u nas maluszków będą mieli zapewniony jeszcze większy komfort i spokój podczas sesji kangurowania.
Kangurowanie to nic innego jak kontakt skóra do skóry między dzieckiem a Rodzicem. Działa nie tylko kojąco, ale ma wymiar terapeutyczny i zdrowotny – m.in. zmniejsza ryzyko pojawienia się różnych infekcji u maluszka, a u Rodziców wystąpienia depresji poporodowej czy zespołu stresu pourazowego.
W maju rudzka Neonatologia została wyróżniona w Ogólnopolskim Plebiscycie na Oddział Przyjazny Kangurowaniu jako jeden z nielicznych ośrodków w kraju! To już drugi raz, kiedy nasz Zespół został uhonorowany specjalną statuetką za propagowanie idei kangurowania. Więcej na ten temat przeczytacie tu: https://szpitalruda.pl/2024/06/03/oddzial-przyjazny-kangurowaniu/
Serdecznie dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, jesteśmy pewni, że podarowane fotele będą nam służyć długo i wiernie i przyniosą ukojenie wielu Rodzicom i ich pociechom.
- Data publikacji2024-07-08