Oferujemy wszystkim chętnym rodzącym możliwość skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego. Więcej informacji Tutaj

Warunki uczestnictwa osoby towarzyszącej przy porodzie:

1. Osoba towarzysząca przy porodzie uczestniczy w nim od momentu wskazanego przez zespół sali porodowej, który kieruje ją na Izbę Przyjęć celem wypełnienia ankiety epidemiologicznej  i okazania Certyfikatu Szczepień przeciw Covid, a w przypadku jego braku wykonania testu Covid – 19 Ag (bezpłatny)
  2. Zespół sali porodowej decyduje o obecności osoby towarzyszącej po ocenie stanu położniczego, do tego momentu osoba towarzysząca pozostaje poza Traktem Porodowym
  3. Podczas przebywania na sali porodowej osoba towarzysząca stosuje maskę ochronną na twarz (można mieć własną) oraz fartuch ochronny (otrzyma go w szpitalu od personelu sali porodowej)
  4. Po wejściu na salę porodową osoba towarzysząca nie powinna jej opuszczać
  5. Po porodzie i dwugodzinnej obserwacji mamy  i dziecka, w momencie przekazania ich na Oddział Położniczy osoba towarzysząca opuszcza szpital

Od lipca 2021 w naszym szpitalu jest możliwość kangurowania dziecka przez ojców po cięciu cesarskim.
Chętni ojcowie muszą okazać nam aktualny, ujemny, test na Covid. Test można wykonać w naszym szpitalu, na godzinę przed planowanym zabiegiem cięcia cesarskiego. Test jest bezpłatny.
Osoby zaszczepione nie mają obowiązku wykonania testu natomiast muszą udokumentować szczepienie podwójną dawką szczepionki, a w przypadku jednodawkowego szczepienia – dokument potwierdzający otrzymanie jednej dawki. W obu przypadkach od ostatniego szczepienia musi upłynąć minimum 7 dni
Osoba chętna do kangurowania nie może nie może mieć również żadnych objawów infekcji I wypełnić ankietę epidemiologiczną przy wejściu głównym do szpitala.
W momencie przekazania pacjentki na blok operacyjny, zakwalifikowany partner, po sygnale od personelu z Oddziału Położniczego, udaje się na salę do kangurowania.
Po narodzinach noworodek pierwsze chwile spędza z mamą na sali operacyjnej, następnie przekazywany jest na salę do kangurowania, gdzie w kontakcie skóra do skóry z tatą oczekuje na powrót mamy z sali operacyjnej .

Wspólny pobyt na sali poporodowej mamy, taty i dziecka trwa do dwóch godzin od pojawienia się noworodka.
Po tym czasie tata dziecka opuszcza szpital, a pacjentka wraz z dzieckiem trafia na salę pooperacyjną na oddziale położniczym.

Wyprawka dla Mamy:

• leki, które przyjmujesz, glukometr
  • podkłady jednorazowe (90×60) 2 paczki, podpaski po porodzie: 2-3 paczki, ręczniki jednorazowe, papier toaletowy
  • butelka filtrująca, coś słodkiego do picia np. woda mineralna z dużą ilością miodu i soku z cytryny, odrobiną soli
  • coś słodkiego i lekkiego do zjedzenia: czekolada, landrynki, jogurt, owoc
  • 3 koszule, szlafrok, skarpetki, kapcie, klapki pod prysznic
  • 2 duże ręczniki, jeden mały
  • przybory toaletowe
  • talerzyk, kubek, sztućce
  • majtki poporodowe (nie z fizeliny!, a z siateczki)
  • balsam ochronny do ust
  • wkładki laktacyjne, biustonosz laktacyjny
  • inne mniej lub bardziej  przydatne drobiazgi: telefon komórkowy
    z ładowarką, ulubioną  poduszkę, książki i czasopisma, drobne pieniądze

Dokumenty:

• Karta Ciąży
  • oryginalny wynik grupy krwi!
  • Wynik badania GBS
  • dowód osobisty
  • wypisy ze szpitali z okresu ciąży
  • wyniki badań z okresu ciąży, inne istotne dokumenty medyczne np: wyniki konsultacji specjalistycznych

Wyprawka dla dziecka:

• pieluszki jednorazowe
  • chusteczki nawilżane
  • krem do pupy

Wyprawka dla Partnera:

• coś do zjedzenia i picia
  • wygodne ubranie i obuwie

Po otrzymaniu ankiety lekarz anestezjolog będzie kontaktował się telefonicznie.