Oferujemy wszystkim chętnym rodzącym możliwość skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego. Więcej informacji Tutaj

Warunki uczestnictwa osoby towarzyszącej przy porodzie:

1. Osoba towarzysząca może uczestniczyć tylko przy porodzie naturalnym, nie jest to możliwe przy cięciu cesarskim.
  2. Osoba towarzysząca przy porodzie uczestniczy w nim od momentu wskazanego przez Zespół Sali Porodowej, który kieruje ją na Izbę Przyjęć celem wykonania testu Covid – 19 Ag (koszt 100 zł)
  3. Zespół Sali Porodowej decyduje o obecności osoby towarzyszącej po ocenie stanu położniczego, do tego momentu osoba towarzysząca pozostaje poza Traktem Porodowym.
  4. Osoba towarzysząca przechodzi procedurę weryfikacji epidemiologicznej na Izbie Przyjęć.Wynik testu oczywiście musi być ujemny. Każda pacjentka przyjęta do Szpitala również będzie miała przez nas wykonany test.
  5. Podczas przebywania na Sali Porodowej osoba towarzysząca stosuje maskę ochronną na twarz (można mieć własną) oraz fartuch ochronny (otrzyma go w szpitalu od personelu Sali porodowej)
  6. Po wejściu na Salę Porodową osoba towarzysząca nie powinna jej opuszczać.
  7. Po porodzie i dwugodzinnej obserwacji mamy i dziecka, w momencie przekazania ich na Oddział Położniczy osoba towarzysząca opuszcza szpital.

Prosimy o wyrozumiałość, uczciwość i poszanowanie zasad obowiązujących w szpitalu. Wszystkie stosowane są w trosce o Państwa bezpieczeństwo.

Wyprawka dla Mamy:

• leki, które przyjmujesz, glukometr
  • podkłady jednorazowe (90×60) 2 paczki, podpaski po porodzie: 2-3 paczki, ręczniki jednorazowe, papier toaletowy
  • butelka filtrująca, coś słodkiego do picia np. woda mineralna z dużą ilością miodu i soku z cytryny, odrobiną soli
  • coś słodkiego i lekkiego do zjedzenia: czekolada, landrynki, jogurt, owoc
  • 3 koszule, szlafrok, skarpetki, kapcie, klapki pod prysznic
  • 2 duże ręczniki, jeden mały
  • przybory toaletowe
  • talerzyk, kubek, sztućce
  • majtki poporodowe (nie z fizeliny!, a z siateczki)
  • balsam ochronny do ust
  • wkładki laktacyjne, biustonosz laktacyjny
  • inne mniej lub bardziej  przydatne drobiazgi: telefon komórkowy
    z ładowarką, ulubioną  poduszkę, książki i czasopisma, drobne pieniądze

Dokumenty:

• Karta Ciąży
  • oryginalny wynik grupy krwi!
  • Wynik badania GBS
  • dowód osobisty
  • wypisy ze szpitali z okresu ciąży
  • wyniki badań z okresu ciąży, inne istotne dokumenty medyczne np: wyniki konsultacji specjalistycznych

Wyprawka dla dziecka:

• pieluszki jednorazowe
  • chusteczki nawilżane
  • krem do pupy

Wyprawka dla Partnera:

• coś do zjedzenia i picia
  • wygodne ubranie i obuwie

Po otrzymaniu ankiety lekarz anestezjolog będzie kontaktował się telefonicznie.